Grzyby w Shakes & Fidget to waluta premium, która służy do wielu celów w grze, takich jak pomijanie czasu oczekiwania np. na ponowny atak w lochu, czy skrócenie czasu budowy w twierdzy. Oprócz tego możemy je wykorzystać chociażby w sklepie do zakupu np. Epickich przedmiotów czy załadowanie grzybowej katapulty w gildii. Lista rzeczy w których można wykorzystać grzybki jest spora, co sprowadza się do tego, że posiadanie grzybków przyśpieszy znacznie progress w grze. Jednak jako, że jest to waluta premium, mogłoby się wydawać, że można ją zdobyć jedynie wydając realne pieniądze, co prowadzi do zadawanego przez graczy pytania "Jak zdobyć grzybki w Shakes & Fidget za darmo?"

Szukając odpowiedzi na to pytanie w internecie można natrafić na wiele różnych informacji, nie zawsze aktualnych czy poprawnych. Przede wszystkim, nie liczcie na żadne "generatory grzybków", czy nieoficjalne strony oferujące pakiety grzybów, gdyż jedyne co "otrzymacie" to stracony czas, a w gorszych przypadkach również możecie stracić pieniądze czy pobrać na komputer złośliwe oprogramowanie co może mieć opłakane skutki.

Wiecie już zatem na co uważać przy próbie zdobycia grzybków za darmo, ale jakie są prawdziwe sposoby na zdobycie grzybków? Poniższa lista zawiera wszystkie metody w jednym miejscu, zatem nie musicie już przeszukiwać zakątków internetu aby dowiedzieć się czy może istnieje jeszcze jakiś sekretny sposób.

Giveaway'e na oficjalnym kanale sfgame

Na oficjalnym kanale twitch odbywają się regularnie streamy podczas których bardzo często organizowane są giveaway’e, dzięki czemu można wygrać pakiety nagród w grze zawierające szczęśliwe monety, klepsydry, surowce a także grzybki. Zatem warto wpadać na streamy jeśli polujecie na grzybki. Na oficjalny kanał Shakes & Fidget na twitchu możecie wejść klikając w ten link: twitch.tv/sfgameofficial

Darmowe grzybki na start gry

Jeżeli dopiero chcecie zacząć przygodę z Shakes & Fidget, lub chcecie zacząć od początku na nowym serwerze to macie szansę na otrzymanie dodatkowych grzybków na start. Jeśli zaczynacie grę na nowym serwerze, który jeszcze nie wystartował to możecie dostać 25 grzybki, jeśli zarejestrujecie się wstępnie, a innymi słowy - zarezerwujecie nazwę swojej postaci. Kiedy jest to możliwe? Nowe serwery uruchamiane są co jakiś czas, natomiast jeśli chodzi o dzień tygodnia oraz godzinę, najczęściej jest to piątek o 16:00, a rejestracja wstępna jest możliwa od poniedziałku 16:00, zatem jest sporo czasu na rejestrację. W przypadku startu gry na serwerze który już wystartował dostaniecie 10 grzybki za zweryfikowanie adresu e-mail. Dodając do tego fakt, że na start każda postać dostaje 15 grzybki to przy nowym serwerze możecie zacząć z 40 grzybki na koncie, natomiast w przypadku serwera już istniejącego będzie to 25 grzybki.

Ale to nie wszystko! Start gry może być jeszcze bardziej obfity w grzybki dzięki specjalnym kodom promocyjnym o czym więcej w kolejnym punkcie...

Kody promocyjne

Kolejnym źródłem grzybków mogą być specjalne kody promocyjne, które należy wpisać u handlarza grzybków klikając na przycisk GRATIS. Jeśli chodzi o same kody to mogą one dać nam grzybki, czy inne fanty takie jak szczęśliwe monety, klepsydry, surowce czy przedmioty epickie. Jeśli chodzi o same kody to są one ograniczone czasowo, dlatego jeśli szukacie w sieci jakichś kodów to w większości przypadków traficie na niedziałające już kody. Poza tym niektóre kody mogą posiadać inne ograniczenia, zatem mogą działać tylko np. na danym serwerze, albo dla postaci do 20 poziomu.
Gdzie jednak szukać tych kodów? Generalnie można je podzielić na 3 grupy.

Pierwsza grupa kodów to te które które dostaniemy bezpośrednio od twórców gry, jednak te pojawiają się zazwyczaj przy specjalnych okazjach jak święta, czy urodziny gry i trzeba ich poszukać np. na social mediach gry.

Kolejna grupa to tzw. "kody twórców", które możemy uzyskać od youtuberów/streamerów, którzy promują grę i dzięki temu otrzymują specjalne kody którymi dzielą się z widzami. Najczęściej jednak są to kody z okazji startu nowego serwera i działają tylko na tym nowym serwerze.

Trzeci - ostatni rodzaj kodów to takie która można zdobyć z różnych źródeł, czasem trzeba nieco zainwestować (jak w przypadku czasopisma Komputer Świat, gdzie w jednym z wydań czasopisma można znaleźć kod warty według KŚ ok. 70zł). Jednak nie zawsze do końca wiadomo co jest nagrodą.

Jeśli chcecie być na bieżąco z kodami promocyjnymi - zachęcam do obserwowania strony! Gdy tylko pojawi się jakiś kod promocyjny, pojawi się o nim wzmianka w sekcji aktualności na głównej stronie i/lub na naszym facebooku.

Zadania w karczmie

Grzybki można znaleźć również podczas wykonywania zadań w karczmie, a przy tym zawsze pierwsze zadanie danego dnia daje grzybka. Generalnie można zwiększyć swoją szansę na zdobycie grzybków podczas zadań poprzez nałożenia u wiedźmy czaru "Broda Mario". Poza tym szansa na grzybki jest większa podczas eventu Szalone Zbiory Grzybów.

Koło fortuny

Jedną z nagród w kole fortuny dostępnego u dr Abawuwu są grzyby, zatem jeśli uda się trafić symbol grzybka, każdorazowo na konto wpadają 3 grzybki. Pierwsze kręcenie danego dnia jest darmowe, natomiast każde kolejne kosztuje 10 szczęśliwych monet, a te można zdobywać głównie poprzez oglądanie reklam w przeklętym TV. Poza tym szczęśliwe monety mogą być nagrodą za użycie kodu, o czym była mowa wcześniej, zatem warto polować na kody, nawet jeśli nie dają one grzybków. Dodatkowo szczęśliwe monety można też znaleźć podczas zadań podczas eventu Szczęśliwy dzień. Więcej o kole fortuny tutaj.

Oferty u grzybiarza

U grzybiarza znajdziecie również przycisk "oferty", po kliknięciu którego otworzy się okno z różnymi zadaniami za które możecie zdobyć trochę grzybków, są to z reguły zadania z zewnętrznych stron promujących różne gry/aplikacje czy usługi więc możecie natrafić na zadania typu "ściągnij grę X na telefon i osiągnij 14 poziom" czy chociażby "zarejestruj się na stronie X i wypełnij ankietę".

Wykorzystanie PSC zdobytego na stronach z zadaniami

W internecie istnieje sporo stron polegających na wykonywaniu zadań, podobnych do tych opisanych w poprzednim punkcie. Główna koncepcja tego typu stron wygląda następująco: użytkownik strony wykonuje zadania znajdujące się na stronie, za co otrzymuje punkty, zaś te punkty może wymienić na różne nagrody typu karty podarunkowe, klucze steam, vouchery, gry czy właśnie PaySafeCard. Zatem wystarczy, że wykonacie kilka czy kilkanaście zadań (w zależności od strony), i uzbierane punkty będziecie mogli wymienić na PSC za pomocą którego możecie kupić grzybki. Pamiętajcie jednak że na tego typu stronach zalecane jest wyłączenie adblocka, gdyż to może powodować problemy przy weryfikacji wykonanych zadań. Takie strony na których można zdobywać punkty i wymieniać je na PSC to np. GryNaPlus czy Gamehag.

Hazardzista

Hazardzista znajdujący się w karczmie oferuje grę w trzy kubki w której można postawić złoto lub właśnie grzybki. Ten sposób darmowych grzybków wymaga oczywiście posiadania na koncie jakiejś ilości grzybków, i jest bardzo ryzykowny, zatem możecie spróbować, jednak jest to bardzo ryzykowne, jak każda inna forma hazardu.

Pakiety grzybiarza

Pakiety grzybów choć nie są w pełni darmowe, to na pewno są lepszym wyjściem niż kupowanie grzybków w zwykłych wariantach, gdyż oferują więcej grzybków za te same pieniądze, a także dodatkowe bonusy. Pakiety te jednak mają ograniczenia, zatem dla danego pakietu trzeba mieć odpowiedni poziom, bądź np. odblokowaną twierdzę. Uznałem też, że warto wstawić je tutaj gdyby ktoś szukał o nich szczegółowych informacji. Zatem w tabeli poniżej możecie sprawdzić wszystkie dostępne pakiety wraz z ich wymaganiami oraz zawartością.

Pakiety można kupić zarówno bezpośrednio w grze, jak i na home.sfgame.net. Strona posiada zakładkę społeczności gdzie możecie śledzić nowinki z social mediów gry, czy skontaktować się z supportem, a oprócz tego znajdziecie także sklep gry, gdzie macie pewność, że zakupicie pakiety w najniższej dostępnej cenie, jako że np. na mobilnej wersji gry ceny mogą być nieco wyższe. Ponadto, w internetowej wersji sklepu możecie wspomóc swoich ulubionych youtuberów/streamerów Shakesa korzystając z ich specjalnych kodów (pewnie znacie ten mechanizm z innych gier). Oprócz tego dostępne są też pakiety klepsydr, gdyby komuś w jakiś sposób ich zabrakło.

Nazwa pakietu Wymagania Zawartość Cena
Pakiet Startowy dostępny do 20 poziomu postaci 100 dodatkowych grzybków grzybki
1000 złota złoto
1 eliksir nieśmiertelności
gryfosmok na 4 tygodnie
19.99 PLN
Pakiet Twierdzy trzeba posiadać poziom postaci między 25 a 100 oraz posiadać twierdzę na przynajmniej 1 poziomie 175 dodatkowych grzybków grzybki
100 000 drewna drewno
50 000 kamieni kamień
pakiet doświadczenia
39.99 PLN
Pakiet Zawodowca wymaga 120+ poziom postaci, zarządcę areny, odblokowaną wieżę, pupile oraz podziemie 250 dodatkowych grzybków grzybki
100 000 dusz dusze
50 000 tajemniczych odłamków tajemnicze odłamki
1 000 klepsydr klepsydra
99.99PLN
Pakiet Pro+ trzeba posiadać pakiet Zawodowca oraz poziom 150+ 250 dodatkowych grzybków grzybki
1 500 klepsydr klepsydra
150 000 dusz dusze
75 000 tajemniczych odłamków tajemnicze odłamki
199.99 PLN
Pakiet Pro pro trzeba posiadać pakiet Pro+ oraz poziom 200+ 250 dodatkowych grzybków grzybki
2 500 klepsydr klepsydra
200 000 dusz dusze
100 000 tajemniczych odłamków tajemnicze odłamki
399.99 PLN
Pakiet Pro ++ 250 dodatkowych grzybków grzybki
1 500 klepsydr klepsydra
500 1000 szczęśliwych monet szczęśliwe monety
100 000 tajemniczych odłamków tajemnicze odłamki
199.99 PLN
Pakiet Potrójne Pro 250 dodatkowych grzybków grzybki
2 500 klepsydr klepsydra
1000 szczęśliwych monet szczęśliwe monety
150 000 tajemniczych odłamków tajemnicze odłamki

Brakuje jakiejś informacji? Daj znać w wiadomości używając formularza w prawym dolnym rogu strony!